Plody angreštu jsou jako obaleny nějakou houbouPlody angreštu jsou jako obaleny nějakou houbou. Posílám Vám vzorky těchto plodů a prosím o jakou chorobu se jedná?

Vyřizuji každodenně i několik dotazů s přiloženými vzorky plodů angreštu, obalených hnědou houbou. Jest to americké padlí, které všechny plody zničí a když se stromek neb keř radikálně neočistí a všech napadených částí nezbaví, opakuje se to každým rokem a zachvátí všechny stromky i v okolí. Houba se rozšiřuje od května a napadá nejen plody, ale i mladé výhonky v podobě bílého prášku, který později zhnědne a ztvrdne, takže plody pukají. Houbu možno ničiti dvojím způsobem. V zimě se všechny zhnědlé části výhonků odříznou a spálí a keř se postříkne síro-vápennou jíchou. Tato se vyrábí dle návodu ve 12. čísle “Rádce”, roč. XXI. nebo koupí se hotový přípravek Sulikol neb Vegetán. Jen siro-vápenná jícha zničí padlí. Na jaře postřiknou se keře hned po odkvětu po prvé a stříká se pak každých 14 dní, aby každé rozmnožení padlí bylo znemožněno. Až jest keř padlím napaden, jest úplné zničení nemožné a pozůstává jen v ochraně nově narostlých výhonků.

Tagy:

Leave a ReplyDalší kategorie:
angrešt choroby angrešt pěstování angrešt recepty brambory pěstování choroby rybízu chov drůbeže chov kachen chov slepic chov včel hortenzie pěstování hrušeň jalovec maliny pěstování ostružiny pěstování pěstování jahod pěstování malin pěstování máku pěstování obilí recepty rybíz pěstování slepice nemoci včely rojení včely v dubnu závlaha zahrady švestka