Americké padlí na angreštechAmerické padlí na angreštech. Posílám Vám vzorek, plody angreštů, napadené nějakou plísní. Prosím o sdělení, co je to za nemoc, z čeho to povstane a jak tomu čeliti?

Dle zaslaného vzorku máte srstky napadené americkým padlím. Jest to houba srstek a musíte jak všechny napadené plody, tak i mladé větvičky odstraniti a spáliti. Keře postříkejte na večer sirnatou jíchou, kterou si můžete dle návodu v prosincovém čísle zhotoviti nebo kupte hotový přípravek “Sulikol” v drogerii a dle na láhvi přilepeného návodu stříkejte, a každých 14 dní opakovat! Obzvláště v zimě musíte keře dobře vystříhati a postříkati, aby zárodek byl zničen. Padlí zhnědne a úplně ztvrdne, takže plody popukají. Nákaza přijde buďto od souseda nebo nákupem srstek již zamořených. Proto při nákupu, pozor! Opatření udělejte hned neb nákaza se rychle rozšiřuje.

Tagy:

Leave a ReplyDalší kategorie:
angrešt choroby angrešt pěstování angrešt recepty brambory pěstování choroby rybízu chov drůbeže chov kachen chov slepic chov včel hortenzie pěstování hrušeň jalovec maliny pěstování ostružiny pěstování pěstování jahod pěstování malin pěstování máku pěstování obilí recepty rybíz pěstování slepice nemoci včely rojení včely v dubnu závlaha zahrady švestka